Kaip įsirengti laistymo sistemą?

Yra du keliai – su mūsų parengto detalaus projekto pagalba Jūs galite susimontuoti laistymo sistemą pats arba patikėti montavimą laistymas.lt sertifikuotiems meistrams. Dirbame visoje Europos Sąjungoje.

Ar galima grąžinti prekes?

Taip. Švarias ir tvarkingas, nepanaudotas prekes galima gražinti per 14 dienų nuo įsigijimo datos.

Nuo ko pradėti?

Nuo laistymo projekto. Parengti laistymo projektui reikia:

Sklypo plano – tinka popieriuje, jpg, dwg ar kitokiame faile, maps.lt ar google maps nuorodoje. Svarbu pastatų ir nelaistomų objektų išdėstymas ir bent preliminarūs matavimai.

Laistymo įvado duomenų – debeto arba vamzdžio diametro, slėgio. Jeigu nežinote – turime prietaisą slėgio ir debeto matavimui.

Jūsų pageidavimai – laistyti ar ne takelius, veją už tvoros ar prie įvažiavimo, augalus kapiliariniu vamzdeliu ir panašiai.

Ar pasiteisina laistymo automatika?

Taip. Per vėlu laistyti kai augalai pradeda džiūti, laistymo sistemos esmė – palaikyti reikiamą dirvožemio drėgnumą. Laistymą valdydant rankiniu būdu dirvožemio drėgnumą kontroliuoti gan keblu. Efektyviausia laistymo sistema matuoja dirvožemio drėgnumą, realiu laiku seka orus, matuoja išlaistyto vandens srautą, kiekį, sustabdo laistymą gedimo atveju ir informuoja apie įvykusį gedimą savininką.

Ar reikia vandens siurblio?

Dažniausiai ne. Turime laistymo sistemą veikiančią be siurblio ir be vandentiekio slėgio – tik nuo pakeltos talpos, puikiai tinka šiltnamio, daržo, vaiskrūmių laistymui kapiliariniu būdu.

Tačiau jeigu norite laistyti iš tvenkinio, ežero, šulinio arba įvadinis vandentiekio slėgis mažesnis nei 2,5 bar – Jums reikės laistymo siurblio slėgiui sukelti.

Kiek kainuoja aras?

Labai skirtingai. Laistymo sistemos kaina priklauso nuo purkštukų kiekio. Norint tvarkingai palaistyti (nepurkšti ant trinkelių, terasų, voljerų, namo langų, sienų, tvorų) rekomenduojame įrengti laistymo purkštukus kiekviename sklypo lenkime (išoriniame, vidiniame ar netaisyklingame kampe). Žinant purkštukų skaičių lengviau išskaičiuoti preliminarią laistymo sistemos aro ar kvadratinio metro kainą, tačiau tikslaus laistymo vamzdžio kiekio nepavyks įvardinti be laistymo projekto.

Kiek kainuoja laistymo sistema?

Tiksliai pasakyti kiek kainuoja laistymo sistema konkrečiam sklypui galima parengus laistymo projektą. Iš esmės kainą lemia laistymo purkštukų kiekis ir įvadinio, laistymui skirto vamzdžio dydis, bei vandens debetas. Kuo mažiau purkštukų ir daugiau įvadinio vandens, tuo laistymo sistema pigesnė ir atvirkščiai.