Akcija!

Precizinis laistymas su Acclima laistymo valdikliu

998,00 898,00

Sukurtas laistymo valdymui laboratorijose, bet tinka laistymo valdymui ir namuose! Kokybiškam Jūsų vejos laistymui rekomenduojame sumontuoti naujos kartos laistymo valdiklį Acclima su vejos šaknų drėgmės sensoriumi Acclima, kuris matuoja ir analizuoja tris parametrus: dirvožemio temperatūrą, elektrinį laidumą ir dirvožemio drėgnumą esamuoju laiku, todėl užtikrina optimalų vejos laistymą.

Produkto kaina
Papildomai priedų:
Užsakymo suma:
Produkto kodas: 0002 Kategorija:
Pasidalinkite:

Aprašymas

Plačiau apie drėgmės sensorių Acclima

Jūsų vejai rekomenduojame sumontuoti naujos kartos laistymo valdiklį Acclima su vejos šaknų drėgmės sensoriumi Acclima, kuris matuoja ir analizuoja tris parametrus: dirvožemio temperatūrą, elektrinį laidumą ir dirvožemio drėgnumą esamuoju laiku, todėl užtikrina optimalų vejos laistymą.

Kur galima naudoti drėgmės sensorių?

Drėgmės matuoklis (sensorius) skirtas, nuosaviems namams, sporto aikštynams (tokie sensoriai sumontuoti Alytaus, Biržtono, Kupiškio, Utenos futbolo stadionuose), parkams (Druskininkų GrandSpaLietuva parke), žemdirbystės laboratorijoms (ASU, Akademijos laboratorijose), šiltnamiuose (Kauno VDU, botanikos sodo šiltnamiuose). Drėgmės matuoklis (sensorius) „prakalbina“ augalą matuodamas drėgmės kiekį kapiliarinėse šaknyse, per kurias augalas (veja) pasisavina drėgmę, deguonį, maistines medžiagas. Sensorius geba prisitaikyti prie bet kokio dirvožemio tipo ir pagal tai palaikyti augalui reikalingą dirvožemio drėgnumą.

Kuo pasižymi protinga laistymo automatika?

Sistema valdoma šio sensoriaus galima pavadinti – protinga laistymo sistema. Tai naujas didelis žingsnis į priekį laistymo sistemų rinkoje. Sistema nuo įprastinių laistymo sistemų skiriasi tuo, kad laisto ne pagal iš anksto nustatytą periodą, bet pagal drėgmės poreikį vejai. Šis prietaisas labai prisideda ne tik prie kokybiško laistymo, bet ir iki 50% sutaupo išlaistomą vandenį. Kaip? Laisto tiek kiek reikia ir neperlaisto dirvožemio, skirtingai nuo iš anksto nustatytu periodu suprogramuoto laistymo valdiklio.

Protingos laistymo sistemos veikimo principas labai paprastas – vejos šaknyse sumontuotas sensorius matuoja dirvožemio temperatūrą, elektrinį laidumą ir dirvožemio drėgnumą. Kas dešimt minučių patikslinama informacija laistymo valdymo kabeliu perduodama į laistymo valdiklį, kuris valdo visą laistymo procesą.

Apie dirvožemio drėgmę:

Dirvožemio drėgmė – tai augalų (vejos, gėlių, gyvatvorių, krūmų, medžių) gyvybės šaltinis. Perlaisčius veją, dirvožemis permirksta kaip kempinė ir vandens perteklius skverbiasi žemyn į podirvį su savimi nunešdamas trąšas ir mineralines medžiagas. Nubėgus vandens pertekliui, dirvožemis pasiekia įsisotinimo tašką ir tada vejai yra idealios sąlygos augti, nes kapiliarinėmis šaknimis ji lengvai pasisavina vandenį ir mineralines medžiagas. Taigi dirvožemis gali sugerti tik tam tikrą kiekį vandens,o likusi dalis, jei veja perlaistoma, yra vandens nuostolis. Tuo atveju, jei dirvožemis pilnai įsotintas vandeniu, jo neveikia jokios kitos jėgos išskyrus gravitaciją ir jis laisvai patenka į gilesnius sluoksnius, priešingu atveju turime drėgmės ir garų judėjimą. Dirvožemiui išsausėjus, augalams reikia vis daugiau energijos pasiimti vandens iš žemės. Jeigu dirvožemis negauna papildomai vandens, tada pasiekia augalų vytimo tašką, kai augalai pradeda vysti, nes jie nepajėgia iš dirvožemio pasiimti vandens ir maisto medžiagų. Tai sukelia augalams stresą ir jie prasčiau auga, todėl patartina ir sveika pakankamai laistyti dirvožemį, kad nepasiekti šio taško ir nesukelti augalams streso. Intervalas tarp augalų vytimo taško ir mažiausio dirvožemio drėgnumo yra tik apie 6%

Skirtumas tarp mažiausio ir augalų vytimo drėgnumo

Dirvos tipas Mažiausias lauko
drėgnumas
Augalų vytimo
taškas
Smėlis 0.10 0.05
Priemolis 0.20 0.1
Molis 0.3 0.2

Jei dirvožemio drėgmė bus mažesnė nei mažiausias dirvožemio drėgnumas, tai veja pradės gelsti. Tačiau jei palaikysite savo vejos dirvožemio drėgnumą intervale tarp dirvožemio įsisotinimo vandeniu ir mažiausio dirvožemio drėgnumo, jūs ne tik turėsite gražiai augančią sveiką veją, bet ir sutaupysite vandens, neišplausite trąšų, ir neteršite giluminių vandenų su pesticidais, herbicidais ir t.t.

Kalifornijos Universiteto (CSU) tyrimas atskleidė ir įrodė, kad naudojant Acclima sensorių vandens sunaudojama iki 75% mažiau laistomo vandens!

Matuota nuo 2004 Sausio 8 iki rugsėjo 16

Purkštukų
tipas
Paprasto
valdiklio
laistymas
Acclima
valdiklis
Sutaupo
vandens
Rotoriniai
15 zonų
12150min. 5503 54.7%
Statiniai
4 zonos
1440min 356 75.3%
Viso 19z. 13590 5859 56.9%

 

Papildoma informacija

Svoris 1 kg
Išmatavimai 20 × 20 × 5 cm

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Precizinis laistymas su Acclima laistymo valdikliu”